FOTOREPORT: Valmez 2012

První ročník nového festivalu Meziříčských kapel se konal dne 20. října od druhé hodiny odpoledne v prostorách Zámku Žerotínů. Již samotný koncept festivalu je lákavý, vidět více dobrých kapel z Valmezu pohromadě je vždy zážitek. 

Rocková a metalová scéna byla v M-klubu, příznivci klidnější hudby 😮 mohli sledovat folkovou a alternativní scénu na pódiu v sále v prvním patře, nebo si dát kafe v zámecké restauraci během pauzy.

Celý festival odstartovala oblíbená kapela The Dust, která zahrála i na Valašském Špalíčku. Komu se jejich koncert líbil, může je opět vidět 29.11. v Zelenáčově Šopě ve Zlíně. Jejich vystoupení hodnotím jako nadprůměrné.

Na folkové scéně se pak vystřídaly tyto kapely a interpreti: Jan Hlucháň band, Houby, Lucie Redlová, Docuku, 4Dogs a Tichonov.

Na rockové a metalové scéně se postupně vystřídaly tyto kapely: Aftermath, Edward’s Hope, Drtikol, Harom, Black Adder, Elektrick Mann, Facan a Jam Special Blues.

Aftermath patří mezi novější kapely a zpívá jen vlastní písně. Jejich texty jsou jen anglické, ale jak sami uvádějí nikdy neříkej nikdy, takže časem se možná dočkáme i českých písní.

Jan Hlucháň band je kapela pohodáře, folkaře a milovníka vodní dýmky Jana Hlucháně. Jeho texty jsou plné emocí, hledejte v nich i příběh. Kapela vystupuje v pěti lidech, při některých písních jen Jan Hlucháň sólo. Koncert se mi moc líbil, tento zpěvák patří mezi ty, které rád poslouchám 😀 .

Edward’sHope jsou na punkrockové nováčci, kapela byla založena v roce 2012.

Houby jsou alternativní kapela z Valašského Meziříčí.

Harom je hardrocková formace s prvky blues. Jejich CD Nanebevzetí panny Furie vyšlo v roce 2010.

Lucie Redlová je meziříčská zpěvačka, která spolupracovala s řadou kapel, letos vydala druhé CD a zahrála si i roli ve filmu Protektor, který byl oceněn Českým Lvem. Její hudba je o životě, lásce, pocitech… Její vystoupení můžu jen doporučit. Na koncertě byla přítomna i její textařka Radka Bzonková.

Black Adder je hardcore metal z Valmezu.

DOCUKU je šestičlenná folklorbeatová kapela z Valmezu. Její název znamená ve valašském nářečí „honem, rychle, svižně“ nebo také „dohromady“ a zúčastnění hudebníci jej naplňují ve svižných, melodických písničkách na pomezí folklóru a bigbítu. Písně, zaznamenané ve sbornících lidových písní nebo i vlastní , čerpající z odkazu moravsko-slezského, polského, slovenského či balkánského, jsou osobitě aranžovány a transformovány do podoby milostných balad či folklorbeatových „našlapaných“ skladeb. Vystoupení této kapely roztančí každého, doporučuji všem.

Elektrick Mann jsou punk/hip-hopová kapela z Valmezu. Jejich nejnovější CD Kundodrom vyšlo v minulém roce.


4DOGS popsal zakladatel Valmezfestu Stanislav Španihel na jejich Bandzone takto:

Pokud nevíte, co je to rave rock, příjďte si je poslechnout. Pochopíte. Hudba, která vás bez rámusu podprahově uchopí a bude vás unášet na svých vlnách někde do nekonečna. Nemusíte nic brát, ničím se odvazovat, stačí poslouchat, poddat se pocitu sounáležitosti s něčím, co se vlastně nedá definovat a snít.

Facan je Hardcore/punk kapela z Valašského Meziříčí.


Tichonov je nová kapela z Valmezu, která měla svou premiéru na festivalu Dívkobraní v minulém roce. V září působila jako předskokan na sólovém koncertě  Glena Hansarda v Divadle Archa.

Jam Club Special hraje zábavný mix psychedelického rocku a blues. Snaží se dát svůj vlastní jedinečný výklad na hudbu umělců, jako jsou Frank Zappa, Led Zeppelin, Jimi Hendrix a The Doors.

Na fotografiích: The Dust, Jan Hlucháň band, Edward’s Hope, Drtikol, Houby, Harom, Lucie Redlová, Black Adder, Docuku

text a foto: Tomáš Babický

Join the Forum discussion on this post

Leave a Reply