FOTOREPORT: Benefiční koncert pomůže paní Haně Volfové

Na 300 lidí z Valašského Meziříčí a okolí v pondělí večer podpořilo svou účastí a finančním příspěvkem benefiční koncert na pomoc Haně Volfové, který se konal v sále Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí. Při benefičním koncertu se vybralo přes 70 tisíc korun.

Dobročinný koncert by měl pomoci Haně Volfové, učitelce ze Základní školy Žerotínova ve Valašském Meziříčí, která je téměř rok tělesně postižená. Hana Volfová se ocitla ze dne na den na invalidním vozíku. Jejím velkým přáním je vrátit se opět do školy mezi své žáky.

Na programu koncertu, jenž byl mimořádným zážitkem, vystoupila zpěvačka a herečka Markéta Irglová, která odehraje v České republice sedm koncertů. Držitelku Oscara za nejlepší filmovou píseň z roku 2007 doprovodila americká zpěvačka a hráčka na perský buben Aida Shahgasemi a kytarista Rob Bochnik. Jako hosté večera vystoupili Petra Hermanová z Fiordmoss a Albert Černý z Charlie Straight.

Výtěžek z koncertu pak věnují muzikanti Haně Volfové, která se ocitla v těžké životní situaci.

Markéta Irglová několikrát s kapelou Swell Season projela svět a vyprodala prestižní světové sály v New Yorku, Londýně nebo Sydney. Po turné v České republice ji čekají další koncerty v Číně, Jižní Koreji a Malajsii.

text: http://www.valasskemezirici.cz

foto: Tomáš Babický

Leave a Reply